26 בפברואר 2020

ארגון הקורס

תחת הנושאים הגישה למטופל עם מחלה מתקדמת — Gil בשעה 21:10

עקרונות:     

· הקורס יועבר כסדנה, בהשתתפות פעילה של המשתתפים.

· הכנה של המשתתפים לקראת המפגשים חשובה. חומר קריאה לקורס יחולק, או ימצא באתר באינטרנט.  המשתתפים מצופים להכין ”מקרה מתגלגל“ לקראת כל מפגש (יוסבר בהמשך).
· הצלחת הקורס והלמידה מושפעות מאד ממידת ההשתתפות הפעילה של המשתתפים.
· במפגשים נעסוק בכמה צירים- התייחסות למחלה מסויימת ולרבוי מחלות (Multi-Morbidity), ניתוח מרכיבים אישים במטופל ובמשפחתו- דפוסי התמודדות, אתגרים מיוחדים.

בקורס לא נוכל ללמוד באופן מעמיק על כל אחד מהמצבים הכרונים או המורכבים,אך בקורס כן ניגע במגוון של בעיות רפואיות, שבד“כ אינן נלמדות בקורסים אחרים.

בקורס לא נהפוך למומחים בנושא טפול פליאטיבי, שיקום, או טפול משפחתי ופרטני בחולה המורכב, אך בקורס כן נתייחס למימדים שונים בהתמודדות עם מחלה קשה- הפרט, המחלה, המשפחה, הקהילה, המערך המשפחתי, והמשאבים העומדים בפני הרופא המטפל.

בקורס לא נלמד מהי עבודה סוציאלית או סיעוד, אך כן נלמד כיצד לעבוד בשיתוף פעולה עם בעלי תפקידים העובדים במקצועות אלו  ומה הם האיכויות והתמיכה שניתן לקבל מהם למטופלים, ולנו רופאי המשפחה.

בקורס לא נלמד לפתור את כל הבעיות, אך כן נלמד בקורס להתבונן במטופל ובמשפחתו וללמוד את קשייהם, ובעקר נתנסה בלהתבונן בתוך עצמנו, לראות את הקשיים שלנו, אך גם מה מקורות התמיכה שלנו.

בקורס אולי נעבוד קשה.
אך המטרה היא לעסוק במה שרלבנטי, חשוב ומאתגר , בצורה מעניינת ומהנה.

בהצלחה!
דר‘ גיל פלדמן

דר‘ יונה בגנו

דר‘ חני ישועה